ثبت مشاور

تورهای گردشگری بدون راهنما خوب یا بد

تاریخ : 1402.09.09
نظرات : 0

توریست کینگ : آژانس های مسافرتی با افزایش قیمت ارز، ارزشی برای کار راهنمایان گردشگری قائل نیستند و می گویند تور را بدون راهنما می فرستیم؛ البته راهنمایی در آنجا منتظر تور خواهد بود که آن ها را تحویل بگیرد و این در صورتی است که تجربه نشان داده است راهنمایان گردشگری که در مقصد هستند، هیچ احساس وظیفه ای نسبت به مسافران ندارند.

 

آموزش لیدر تور

 

راهی کردن تور گردشگری بدون راهنما باعث می شود که مردم اعتمادی به سفر با آژانس های مسافرتی نکنند و به صورت انفرادی به سفر بروند.

امروز قانون مدونی نیست که بگوید حتما باید راهنمای گردشگری همراه تور باشد، اما هم اکنون جامعه راهنمایان ایران گردی و جهانگردی از سازمان میراث فرهنگی خواسته که هیچ توری بدون راهنما از تهران حرکت نکند؛ اما هنوز این مسئله تصویب نشده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در پاسخ به اعتراض برخی از راهنمایان گردشگری نسبت به حذفشان از برنامه های برخی از آژانس های مسافرتی :

هیچ آژانس مسافرتی نمی تواند بدون راهنمای گردشگری اقدام به برگزاری تور کند؛ البته در سال های اخیر در خصوص تور هایی که به برخی از کشور های خارجی همچون ترکیه و مالزی می روند، با شرکت هایی از همان کشور ها به عنوان شرکت کارگزار قرارداد بسته می شود و این امر عادی است و مشکلی ندارد.

هم اکنون نوسانات ارز باعث کاهش مسافرت های خارجی و داخلی شده است؛ البته امیدواریم به مرور زمان با سرشکن شدن سفر های خارجی، شاهد افزایش سفر های داخلی باشیم.

در سال های گذشته متوجه شدیم که مردم در سفر به مناطقی مثل جزیره قشم در چادر اقامت می کنند؛ البته ما فکر می کنیم کپرنشینی و اقامت در چادر شایسته مردمی که به شهر های کشورمان سفر می کنند نیست. بنابر این تلاش می کنیم که با فراهم کردن زمینه مناسب، فرهنگ اقامت مسافران در چادر و کپرنشینی را کم رنگ کنیم و فرهنگ سازی صحیحی داشته باشیم.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در پایان خاطرنشان کرد: از دولت انتظار داریم که اگر چه تا به امروز تسهیلات لازم را در اختیار بخش خصوصی قرار نداده است، اما تلاش کند تا مانعی برای اقدام این شرکت ها برای راه اندازی اقامتگاه های مناسب ایجاد نکند.

دسته بندی :  اخبار داغ

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا