ثبت مشاور

سفری دلپذیر به پرتغال با بکارگیری این موارد

تاریخ : 1396.05.17
نظرات : 0

توریست کینگ : کمی دانستن در رابطه با رسوم محلی، به ­ویژه در رستوران­ها، به شما کمک خواهد کرد که با اعتماد بنفس بیشتری به شکم گردی مشغول شوید. در ادامه متن با این نکات که چه ببرید و اینکه چگونه می­توانید برای مسکن، حمل و نقل، غذا، خرید و فعالیت­ها پول ذخیره کنید، توصیه ­هایی را به شما خواهیم کرد.

 

 

 

 

پرتغال

 

قبل از سفر به پرتغال

۱- در ماه­های گرم، شلوغ و پرهزینه جولای و آگوست به آنجا سر نزنید تا با هوایی خوب(اکثر اوقات) و جمعیت کمتر روبرو شوید. به لحاظ آب­وهوایی، می، ژوئن و سپتامبر اغلب بسیار گرم است اما نه به شکل طاقت فرسا و اگرچه ریسک باران از اکتبر تا آپریل بالا می­رود، و در شب سرد می­شود، اما این امکان هم وجود دارد که در هر موقع از سال روزهای آفتابی زیبایی هم گیرتان بیاید.

۲-اگر خودتان دارید ترتیب سفرتان را می­دهید، قبل از اینکه پروازتان را رزرو کنید، بفهمید که چطور از فرودگاه به جایی که مستقر می­شوید می­توان رسید. اگر برای این جابه­جایی به حمل­ونقل عمومی اطمینان می­کنید، چناچه این سرویس­ها زودتر از وقتی که انتظار داشتید به پایان برسد گرفتار خواهید شد، یا اینکه در آخر هفته ­ها این سفر را ترتیب ندهید.

تخفیفات در سفر به پرتغال

 

۳-سفرهای بیشتر و بیشتر به پرتغال موجب می­شود به شما یک کارت توریستی داده شود که حمل و نقل عمومی را برای شما رایگان یا با تخفیف می­کند و در مورد همه نوع هزینه­ های تعطیلات عادی هم برای شما تخفیف قائل می­شود. قبل از سفر وب­سایت محلی اطلاعات توریستی را چک کنید تا ببینید چه چیزهایی در دسترس هست و از لحظه ­ای که از هواپیما بیرون می­آیید توجه کنید که پول­تان را ذخیره کنید.

مدارکی که باید به پرتغال بیاورید

۴-دوباره چک کنید که پاسپورتتان تاریخ دار باشد و دو فتوکپی از آن همراه خود بیاورید. به لحاظ قانونی وقتی در پرتغال هستید باید شناسه عکس­دار به همراه داشته باشید، اما اگر نمی­خواهد که ریسک گم کردن پاسپورت باارزش خود را بکنید، بنابراین آن را در هتل که جایش امن است بگذارید و یک فتوکپی از آن را داشته باشید یا اینکه شناسه های عکس­داری مانند گواهینامه رانندگی به همراه داشته باشید.

۵-خبر خوب این است که نیازی نیست واکسیناسیونی جهت ورود به پرتغال داشته باشید مگر اینکه از منطقه تب زرد بیایید.

۶-اگر پاسپورت اتحادیه اروپا را دارید، برای ورود به پرتغال نیازی به ویزا نخواهید داشت. بقیه پاسپورت­ها باید راهنمای سفر به پرتغال را ببینند.

 

پول مهم است

۷-من همیشه دوست دارم پول رایج کشوری که به آن مسافرت می­کنم، وقتی که به آنجا رسیدم، را به همراه داشته باشم اما شما اگر بدون اینکه یورو داشته باشید به پرتغال سفر کردید، ATMهایی در تمام فرودگاه­ها و شهرهای بین ­المللی وجود دارد(به علامت مولتیبانکو(Multibanco) نگاه کنید) در نتیجه شما می­توانید مستقیما از حساب بانکی خود یورو در بیاورید یا اگر پولتان داشت تمام می­شد، مقدار پول نقدتان را زیاد کنید.

۸-اگرچه کارت­های اعتباری در بسیاری از جاها قابل قبول اند، اما جاهای کوچکتری مثل برخی رستوران­ها تنها پول نقد قبول می­کنند. اگر پرداختتان را از طریق کارت­های اعتباری انجام می­دهید احتمالا برای هر معامله ­ای مسئولید بنابراین بانک­تان را قبل از اینکه تصمیم بگیرید چگونه خریدتان را پرداخت می کنید، شارژ نمایید.

بستن چمدان در سفر به پرتغال

وقتی از مقصد توریستی مهمی چون آلگارو، پورتو یا لیسبون دیدن می­کنید، نگران نباشید اگر چیزی را فراموش کردید بیاورید، یا اینکه با محدودیت­های چمدان دستی روبرو شده اید، به جز داروهای تجویزی،می توانید همه ی نیازهای خود را در پرتغال برآورده کنید، اگرچه بعضی چیزها مثل کرم ضدآفتاب، آنجا کمی گران­ترند.

۹-اگر شما عمیقا به روستایی پرتغالی علاقمند هستید، نیاز است که بهتر تجهیز شوید، چون فروشگاه­های محلی خیلی تنوع محصول ندارند.

۱۰-حتی اگر دارید در زمستان به سفر می­روید، باز هم باید عینک آفتابی و کرم ضدآفتاب به همراه بیاورید. چتر هم به همراه داشته باشید، تنها برای مواقع ضروری. شما در تابستان به یک کلاه و دفع­کننده حشرات نیاز خواهید داشت، اگر مثل من پشه­ ها و حشرات زننده جذبتان می­شوند.

 

مقداری زبان پرتغالی یاد بگیرید

اگر چه این امکان وجود دارد که در مناطق توریستی مهم با همان انگلیسی کاملا کارتان راه بیفتد، اما یادگرفتن چند عبارت به زبان پرتغالی بسیار کمک کننده است. هیچ­کس از یک خارجی در تعطیلات انتظار ندارد که در زبانشان بسیار وارد باشد، همین­که بتواند دست شما درد نکنه را به زبان پرتغالی بگوید هم، از شما قدردانی می­شود. برای گفتن یا تشکر از شما، اگر مرد هستید بگویید اوبریگندو(obrigado) و اگر زن هستید بگویید اوبریگادا(obrigada). منابع بسیاری برای کمک به یادگیری زبان پرتغالی اروپایی وجود دارد.

غذاخوردن در پرتغال

۱۱-اگر دیدید که غذاهای اصلی شامل سبزیجات نمی­شود، غافلگیر نشوید. بیشتر پرتغالی­ها غلات و سبزیجات موردنیازشان را با خوردن سوپ تامین می­کنند. بپرسید که با غذا چه چیزهایی سرو می­شود و اگر احساس نیاز می ­کنید یک غذای جانبی مانند سالاد یا سبزیجات سفارش دهید.

۱۲-یک راه خوب برای اقتصادی نمودن بیرون غذا خوردن، این است که کاری که محل ی­ها انجام می­دهند را انجام دهید و یک غذای اصلی برای ناهار و یک منوی روز (مجموعه­ای از دو سه جور غذا-menu do dia) و یک بشقاب روز (ظرف روز- prato do dia) داشته باشید. قبل از اینکه به هرچه پیش­خدمت شما توصیه می­کند بله بگویید، چک کنید که چه چیزهایی دارند و ندارند، اما از طرف دیگر شما می­توانید با کمتر از ده یورو سه وعده غذایی به همراه نوشیدنی داشته باشید.

خارج و اطراف پرتغال

۱۳-کار خوبی است که برخی رویدادهای محلی را چک کنید. هر شهرستان، روستا یا شهری حداقل یک جشنواره غذا یا مربوط به سنت، از برخی نقطه نظرات، دارد، به ویژه در طول تابستان. وب­سایت visitportugal جزئیاتی را در مورد رویدادهای بزرگی چون جشنواره ­های موسیقی، مسابقات ورزشی و جشنواره­ های فیلم در بر دارد. برای رویدادهای کوچکتر، باید به پوسترها توجه کنید یا دفتر اطلاعات توریستی محلی را چک کنید، اما انتظار نداشته باشید که اطلاعات آن خیلی قبل تر از چند هفته منتشر شود.

۱۴-اگر مایلید از موزه­ ها و بناهای یادبود دیدن کنید، دو چیز مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یکی این است که بسیاری از آنها در روزهای یکشنبه صبح ورود مجانی دارند یا اینکه با ارائه کارت توریستی محلی تخفیف می­دهند. مورد دیگر این است که بیشتر آنها در روزهای دوشنبه تعطیل اند

 

 

 

 

 

 

 

 

eligasht

کلید واژه ها :
توریستهای پرتغالی
دسته بندی :  سفرنامه

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا